Vyfrézované otvory v dreze

Od kuchynských drezov očakávame čoraz viac. Oni musia byť ideálne - estetické, praktické, funkčné. Tie vlastnosti nie je ľahké spojiť. Podarilo sa to však pri drezoch s podfrézovanými otvormi. Čím sú drezy s podfrézovanými otvormi? A do akých kuchýň pasujú?

Čím sú drezy s vyfrézovanými otvormi?

Drezy s vyfrézovanými otvormi, sú drezmi triedy Premium. Označujú sa netypickou estetikou a ideálnym dopasovaním do potrieb klienta. Od obyčajného drezu sa líši tým, že ho obdržíte bez vyrezaných otvorov na batériu, sifón alebo dávkovač. Otvory je potrebné vykonať samostatne podľa priloženej inštrukcie. V drezoch s podfrézovanými otvormi je možné vykonať 2-4 otvory, podľa modelu drezu.

Prečo je drez s vyfrézovanými otvormi atraktívny?

Na prvý pohľad sa zdá, že drez s vyfrézovanými otvormi je “horší” od obyčajných drezov. Koniec koncov musíte si sami urobiť otvory kladivom alebo vykružovákom. V skutočnosti trochu viac práce pri montážu spôsobí, že máte na dreze len toľko otvorov, koľko naozaj potrebujete. Drezom s vyfrézovanými otvormi získavate veľkú flexibilitu v plánovaní kuchyni. V skutočnosti to znamená, že sami sa môžete rozhodnúť, na ktorú stranu má byť namontovaný odkvapkávač, či kde bude namontovaná batéria a dodatočné príslušenstvo ako je uzáver sifónu alebo dávkovač na tekuté mydlo. Toto príslušenstvo sa už nebude musieť nachádzať oproti batérii. V prípade klasického drezu sú otvory už vykonané v takom počte, aký previduje producent. Väčšína modelov má dva otvory - jeden na batériu a druhý na uzáver sifónu alebo dávkovač. V prípade, ak akýkoľvek otvor nebude využitý, je potrebné ho zakryť zátkou, mimo to, že je estetická, je aj naďalej viditeľná a narúša dizajn.

 

Pařížské žulové umyvadlo bez předkusu

Tradičné riešenie zátka

Pařížský žulový dřez s predrilem

Riešenie s vyfrézovanými otvormi - bez zátky

Drez s vyfrézovanými otvormi je ideálnym rozviazaním pre tých, čo milujú dizajn. Tento drez Vám ponúka rôzne varianty prispôsobené do Vašich potrieb. Vďaka nemu sa netreba obávať, že dizajn drezu budú rušiť strieborné zátky alebo iné elementy v inej farbe ako drez.

Použite inštrukciu PDF a inštrukciu instruktážneho videa, aby ste sa dozvedeli, ako bezpečne vykonať otvory.

Všetky otvory, ktoré je možné vykonať na danom modeli sú zaznačené na technických nákresoch

 

Odporúčame použiť profesionálne náradie a ochranný odev pri vytváraní otvorov.